Перевірка зору онлайн спеціально призначена для тих, хто самостійно бажає перевірити гостроту зору собі або своїй дитині.
![]() |
|
Почати тестування зору ? |
На сьогоднішній день, в мережі Інтернет існує чимало ресурсів, які пропонують роздрукувати таблиці Головіна / Сівцева / Орлової. Однак інтерактивна, онлайн перевірка зору вперше реалізована на нашому сайті - сайті оптики Точка зрения.
Інтерактивність перевірки зору online, укладена в можливості точного масштабування конкретно під ваш монітор, обраній вами комфортній відстані перегляду, а також кнопці перемішування символів, за допомогою якої можна уникнути заучування:
В іншому, перевірка зору онлайн ідентична перевірці на прийомі у лікаря-окуліста.
Результати перевірки зору онлайн базуються на встановленій роздільній здатності вашого монітора, розмірі пікселя та обраній дистанції перегляду. Розміри монітора обчислюються автоматично, розмір пікселя визначається за допомогою масштабного відрізка, а дистанція перегляду в сантиметрах вноситься користувачем.
Таким чином, у вас є можливість перевірити зір онлайн, не полишаючи робоче місце, а лише відсунувшись від екрана хоча б на півтора метра.
Для чого необхідно перевіряти зіре?
Якщо у вас не 100% зір, і ви носите окуляри або контактні лінзи, необхідно регулярно перевіряти гостроту зору. Навіть якщо у вас немає проблем із зором, то час від часу варто робити діагностику.
Зір схильний до погіршення, особливо у тих, хто постійно працює за комп'ютером. Звісно, існують методи підтримки гостроти на постійному рівні: приймайте вітамінні комплекси, відпочивайте від роботи за монітором, частіше робіть вправи для очей.
Інтерактивна перевірка зору online допоможе комфортно та легко стежити за власним зором, а в разі його погіршення ви зможете вчасно звернутися до лікаря-офтальмолога за додатковою консультацією.
Як правильно перевіряти гостроту зору?
Перевіряючи зір (перевірка зору онлайн), слід тримати голову прямо, не примружуватися і не закривати очі. Око, яке не досліджується, прикрийте долонькою. Протягом 2-3 с. постарайтеся розгледіти літеру з таблиці та назвати її (якщо перевіряєте самостійно - назвіть про себе та запам'ятайте; якщо сумніваєтеся - підійміться до монітора та перевірте, чи правильно ви її назвали). Починайте з верхніх рядків таблиці, потім поступово опускайтеся вниз.
Для вашої зручності, на таблиці розміщені кольорові смуги, що відповідають кожному ряду. З їхньою допомогою простіше запам'ятати рядок, літери якого ви визначаєте.
Рекомендація: не варто вводити себе в оману, ця перевірка потрібна насамперед вам самим.
Що таке повна та неповна гострота зору?
Якщо ви чітко бачите літери в одному ряду (при цьому літери наступного ряду не всі або взагалі не визначаєте), повна гострота зору дорівнює числу, що стоїть праворуч видимого ряду.
Людина, наприклад, у п'ятому рядку чітко бачить усі літери, окрім однієї або двох, отже, за цим рядом у неї спостерігається неповна гострота зору.
Припустімо, ви достовірно визначаєте всі літери до четвертого рядка, у п'ятому рядку помилково визначили лише одну літеру, а в сьомому правильно визначили лише дві літери. Це означає, що ваша повна гострота зору v = 0,7 , а ваша неповна гострота v = 0,8 .
Що мається на увазі під числами ліворуч та праворуч від таблиці?
У кожному ряду:
— зліва вказується дистанція (D) у метрах, з якої людина з гостротою зору, що дорівнює 1 (100% зір), бачить цей ряд;
— праворуч вказується гострота зору (V) в умовних одиницях.
У яких одиницях вимірюють гостроту зору?
Вважається, що око людини з гостротою зору, що дорівнює одиниці (v = 1), здатне розрізняти дві далекі точки, кутова дистанція між якими дорівнює одній кутовій хвилині (1? = 1/60°). Гострота зору V прямо пропорційна обраній дистанції перегляду.
Якщо дистанція перегляду (R) дорівнює 5 м, то око, що має гостроту зору V = 1, може розрізняти дві точки, дистанція між якими - х = 2?5*tg(?/2) = 0,00145 м = 1,45 мм. Виходячи з цього, визначається товщина штриха, дистанція між сусідніми штрихами в буквах на таблиці та розміри літер (наприклад, висота букви К дорівнює 5×1,45 = 7,25 мм).
Для людини, яка має неповну гостроту зору, поруч розташовані штрихи зливаються, чорні області можуть змінитися білими. Наприклад, у букві Ш людина розгляне не три штрихи, а два (перевернуту букву П).
Букви в таблиці обрано квадратними для чистоти експерименту, щоб букву було складніше розпізнати за силуетом.
Наскільки точні отримані результати?
Зіставте літери в правій і лівій половині малюнка (великі літери в масштабі 5:1). Під час перевірки гостроти зору (перевірка зору онлайн) обриси літер мають бути різкими, без змазування пікселів - такими, як на правій частині. Коли літери змазуються, штрихи виходять різної ширини, а міжштрихові пробіли забарвлюються в сірий колір, підсумки можуть вийти дуже грубими. Букви в нижніх рядах таблиці стають нерізкими, і за цими літерами не рекомендується орієнтуватися. Якщо букви, що знаходяться вище в таблиці, чітко вам видно і для перевірки зору (перевірка зору online) необхідно використовувати нижні ряди - спробуйте збільшити дистанцію перегляду.
Поділитися посиланням:
Tweet