Перевірка кольоровідчуття онлайн спеціально призначена для тих, хто самостійно бажає перевірити кольоросприйняття самому або своїй дитині.
Пропонуємо пройти тест на достовірність кольоросприйняття.
![]() |
|
Почати тестування кольоровідчуття ? |
Як це працює?
Характер колірного сприйняття визначається на спеціальних поліхроматичних таблицях Рабкіна. У наборі є 27 кольорових аркушів - таблиць, зображення на яких (зазвичай цифри) складається з безлічі кольорових кружечків і точок, що мають однакову яскравість, але дещо різні за кольором. Людині з частковою або повною колірною сліпотою (дальтоніку), яка не розрізняє деякі кольори на малюнку, таблиця здається однорідною. Людина з нормальним кольоросприйняттям (нормальний трихромат) здатна розрізнити цифри або геометричні фігури, складені з кружечків одного кольору.
Цікаві факти
Дальтон був протанопом (не розрізняв червоний колір), але не знав про свою колірну сліпоту до 26 років. У нього були три брати і сестра, і двоє з братів страждали на кольоросліпоту на червоний колір. Дальтон докладно описав свій сімейний дефект зору в невеликій книзі. Завдяки його публікації і з'явилося слово «дальтонізм», яке на довгі роки стало синонімом не тільки описаної ним аномалії зору в червоній ділянці спектра, а й будь-якого порушення колірного зору.
Дефект колірного зору вперше привернув до себе увагу громадськості 1875 року, коли у Швеції, біля міста Лагерлунда, сталася аварія поїзда, що спричинила великі жертви. Виявилося, що машиніст не розрізняв червоний колір, а розвиток транспорту саме на той час призвів до широкого розповсюдження колірної сигналізації. Ця катастрофа призвела до того, що під час прийому на роботу в транспортну службу стали в обов'язковому порядку оцінювати кольоровідчуття.
Відомо, що І. Є. Рєпін, будучи в похилому віці, намагався виправити свою картину «Іван Грозний і син його Іван 16 листопада 1581 року». Однак оточуючі виявили, що через порушення колірного зору Рєпін сильно спотворив колірну гаму власної картини, і роботу довелося перервати.